HALI YIKAMA


Fabrikamıza gelen halılarınız önce her hangi bir karışıklığa uğramaması için numaralanır. Temizlenmeye hazırlanan halılarınız öncelikle cinsine dokumasına ve halınızın durumuna göre ayrılır. Makina halıları,el halıları,kilimler birbirilerinden ayrı bir şekilde muameleye tutulur.

TOZ ALMA


Eğer halılarınız her hangi bir yıpranma tahribat yok ise toz alma makinasına girer ve bütün toz ve pisliklerinden ayrılır.

YUMUŞATMA


Toz alma işleminden sonra yine halınızın cinsine ve durumuna dikkat edilerek halınızın yumuşaması ve halınızın içinde olabilecek bakterilerin yok olması için kimyasal havuzlarda uygun süre bekletilir.

YIKAMA


Yıkamaya hazır hale gelen halılarınız yine halınız için en uygun ithal halı şampuanlarıyla yıkama havuzlarına alınır. Yıkama esnasında yumuşak fırça makinaları kullanılır. Çok kirli ve lekeli halılar için ayrı bir sistem ve ayrı bir halı yıkama şekli kullanılır. Müşterilerimiz temizlenen halılarından kesinlikle memnun kalacaklardır.

SON KONTROL


Yıkanan halılarınız deneyimli ekibimiz tarafından kontrol edilerek paket ambalaj bölümüne gönderilir.Lekeli halılar için yine halının uygun durumu göz önüne alınarak ithal leke çıkarıcı ilaçlar tatbik edilir. Gerekirse tekrar yıkamaya alınacak halılar ayrılır.

EL DOKUMA HALI YIKAMA


Pırıl Halı Yıkama, el dokuma halılarınızı titizlikle yıkamaktadır. El dokuma halıları kıymetli olması yanı sıra yıkaması çok zor halı türlerindendir. El dokuma halıların yıkanması dikkat ve tecrübe ister.

Kıymetli el dokuma halılarınız bizim emanetimizdir. Bünyemizde el dokuma halıların yıkanması yanı sıra tamir ve çekimi de yapılmaktadır. Pırıl Halı Yıkama firmasında hizmet almak için SSancaktepe, Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Tuzla, Sultanbeyli, Samandıra, Yenidoğan, Sarıgazi, Dudullu, Şile, Ataşehir, Ümraniye, Üsküdar, Kadıköy, Beykoz ilçelerinden 0216 621 28 27'nolu telefondan bizleri arayabilirsiniz.

TAM OTOMATİK HALI YIKAMA


Pırıl Halı Yıkama halıların yıkanmasında tam otomatik halı yıkama işlemini gerçekleştirmektedir. Genelde makine halılarında halı yıkama işlemini bünyemizde bulunan otomatik halı yıkama makinelerinde gerçekleştiriyoruz. Bütün halılar, otomatik halı yıkama makinelerinde yıkanmaz. Bazı halıların temizliği farklıdır. Örneğin kök boyalı halıların yıkamasında başka işlem, el dokuma halı yıkanmasında başka işlemler yapılır.

ANTİ BAKTARİYEL HALI YIKAMA


Anti bakteriyel: Bakterileri yok eden çoğalmalarını engelleyen madde ya da ortamlar anti bakteriyel olarak tanımlanır. Pırıl Halı Yıkama sizi, sağlığınızı ve evinizdeki hijyeni düşünerek iki yıllık bir çalışmanın ürünü olarak yeni bir yıkama sistemiyle hizmetinize girmiştir.

Anti bakteriyel halı yıkama; halının yüzey, taban, iç kısmında yaşayan ve gözle görülemeyen bakterileri, mayk ve halı akarlarını tamamen etkisiz hale getirilerek öldürür. Etkisi en az 6 ay sürmektedir. Bu işlemi uygulatarak aynı zamanda halı bulunduğu ortamı da hijyenik hale getirmektedir.

UYGULAMA


Normal yıkama işleminden sonra artı olarak Anti bakteriyel halı yıkama yıkama havuzuna alınan halılar burada ilaçlama havuzunda uygun süre bekletilerek işlem uygulanmış olur. Süre bitiminde yıkama işlemi sona erdirilerek özel kurutma odalarına alınır. Kurutma işlemi de yapıldıktan sonra servise hazır hale getirilir.

Anti bakteriyel yıkama sizi, sağlığınızı ve evinizdeki hijyeni korur. Bebek, çocuk ve yaşlıların vücut dirençleri sağlığı olumsuz yönde etkileyen tehditlere karşı daha zayıf olduğu için biz tamamen evinizi hijyene kavuşturarak, size sağlıklı ve huzurlu bir yaşam ortamı sağlıyoruz.